ROK SZKOLNY 2016/2017


XIII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych w Giżycku- Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego 25-28 sierpnia 2017 r.

 

Uczniowie naszej szkoły i członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Zduńskiej Woli po raz kolejny uczestniczyli w największej w Europie imprezie żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych podczas której pod opieką instruktorów przez 3 dni uczyli się żeglarstwa. Współorganizatorami imprezy byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i MCŻiTW Giżycko. Festiwal był dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy Festiwalu po zmaganiach żeglarskich wieczorami miło spędzali czas na dyskotece w „Szklance” i na zabawie z zespołem muzycznym w hangarze „Pod Rekinem”.

Wyniki regat:
W kategorii Sasanki: 1miejsce – Martyna Woźniak, Magdalena Frątczak, Sandra Pająk;

W kategorii Tango: 3 miejsce – Katarzyna Różańska, Laura Graf, Marcin Pajszczyk.

W kategorii Dezety: 1 miejsce – Martyna Papudzińska, Mateusz Matusiak, Karol Kaczmarek, Bartosz Królikowski, Michał Czupryniak, Bartłomiej Hanelt, Magdalena Jagiełło

 

**********************************************************************************

 

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SPORTÓW WODNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GIŻYCKO 2017


Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej i członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych do udziału w Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych w Giżycku.
Impreza odbędzie się w dniach 25 – 27 sierpnia 2017
(piątek – niedziela). Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest posiadanie aktualnego
orzeczenia o niepełnosprawności.
Koszt wyjazdu – 100zł.
Kwotę należy wpłacić do 27 czerwca (wtorek)

 

**********************************************************************************

 

Samolotem do Hollywood

W sobotę, 03.06.2017 r. już po raz czwarty, ostatni w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „ CZTERY PORY ROKU” przygotowanym przez panią Bożenę Janicką i Emilię Konop – Owczarek. Sobotnie spotkanie przebiegało pod hasłem „ Samolotem do Hollywood”. Podobnie, jak podczas poprzednich imprez wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w zabawach i grach integracyjnych, muzycznych, plastycznych i teatralnych.
Brali udział we wszystkich formach zajęć, angażowali się w zabawach, byli bardzo kreatywni podczas przygotowywania strojów do scenek teatralnych i wcielając się w fikcyjne postacie. Dużo radości sprawił im taniec przy muzyce i granie na instrumentach perkusyjnych. Na koniec stworzyli barwne ilustracje, które zostały wyeksponowane na wystawie.
Po raz kolejny pomysłodawczynie cyklu „Cztery Pory Roku” mogły liczyć na pomoc, współpracę
i ogromne zaangażowanie w realizację imprezy pań: Magdaleny Wilczyńskiej, Anny Sznyk, Mileny Szymczak- Soćko i Anetty Przybylak. Dzięki wspaniałej postawie uczniów naszej szkoły, dzięki ich zaangażowaniu w zajęciach oraz dzięki rodzicom, którzy zachęcili swoje dzieci do udziału
i pozytywnie ocenili przedsięwzięcie, a niektórzy także czynnie w nim uczestniczyli, cel imprezy został osiągnięty, a zadania projektu zrealizowane.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę.

 

**********************************************************************************

 

„DLA MAMY, DLA TATY I NIE TYLKO…”
Dnia 26.05.2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.: „Dla mamy, dla taty i nie tylko…”. W akademii wystąpiły dzieci i młodzież z naszej szkoły i przedszkola. Przedstawienie rozpoczęło się interpretacją taneczną do piosenki pt.: „Taniec Mai”, a zakończyło krakowiakiem do piosenki pt.: „Krakowiaczek jeden”. Ponadto wystąpiła młodzież w tańcu breakdance.

Rodzice, Dziadkowie i wszyscy przybyli goście wysłuchali również z tej okazji wierszy i życzeń od dzieci i młodzieży. Było to piękne spotkanie w rodzinnej atmosferze.

 

 

**********************************************************************************

OGŁOSZENIE


Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Turnusie Rehabilitacyjnym organizowanym w dniach 3.09. – 17.09.2017 w Ośrodku Contessa w miejscowości Dziwnówek. Zebranie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się w dniu 5.06.2017 o godzinie 16:30. Wszyscy chętni proszeni są o wpłatę zaliczki 200 zł od osoby.
Organizatorzy

 

**********************************************************************************

W sobotę, 22.04.2017 r. w dzień wolny od zajęć dydaktycznych kilkunastu uczniów z naszej szkoły postanowiło spędzić czas na nieobowiązkowych zajęciach dodatkowych, zorganizowanych przez panią Bożenę Janicką i Emilię Konop – Owczarek. Było to trzecie z kolei spotkanie z cyklu „Cztery Pory Roku” pt. „MOTYLIADA”. W udekorowanej wiosennie świetlicy odbyły się zabawy integracyjne, muzyczne, plastyczne i dramy. Dzięki współpracy i pomocy pań Magdaleny Wilczyńskiej, Anny Sznyk, Anetty Przybylak, Mileny Szymczak-Soćko dzieci chętnie angażowały się we wszystkie proponowane formy, a zajęcia przebiegały sprawnie i dynamicznie. Impreza nabrała charakteru imprezy integracyjnej, bowiem w zajęciach uczestniczyli także rodzice i rodzeństwo naszych wychowanków. Wszyscy zadeklarowali udział w następnym spotkaniu w czerwcu.
Bardzo dziękujemy wszystkim za czynny udział i wspaniałą atmosferę.

 

**********************************************************************************

 

XVII TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

 

11 maja, wzięliśmy udział w międzypowiatowym XVII Turnieju Wiedzy Ekologicznej w Łasku. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie Gimnazjum: Natalia Pichlak, Bartłomiej Kępniak, Krzysztof Toboła, przygotowani przez nauczycielkę biologii Panią Martę Pałuszyńską. W Turnieju uczestniczyły drużyny z gimnazjów specjalnych całego regionu łódzkiego. Uczniowie mierzyli się z zadaniami w zakresie wiedzy o systematyce bezkręgowców i kręgowców, zwierzętach i roślinach, w tym objętych ochroną, o Parkach Narodowych
w Polsce i na świecie, o certyfikatach ekologicznych - znakach na produktach i ich opakowaniach, segregacji, biodegradacji i recyklingu odpadów, zjawiskach tj. dziura ozonowa, efekt cieplarniany, kwaśne opady, smog, etc. Zadaniem dodatkowym było wykazanie się wiedzą na temat aktualnego stanu powietrza we własnym miejscu zamieszkania i podejmowanych środków zaradczych przez lokalne władze.
Z radością informujemy, że nasza drużyna w tegorocznym Turnieju zajęła II miejsce zdobywając tylko
o 1 punkt mniej od zajmującej I miejsce drużyny z Łasku! Uczniowie odebrali dyplom i nagrody rzeczowe. Docenić należy również fakt, że w testach indywidualnych każdy z naszych uczniów zdobył maksymalną ilość punktów, za co otrzymali dodatkowe upominki rzeczowe. Ogromnie gratulujemy naszej drużynie!!!

 

**********************************************************************************

 

 

III SZKOLNY INTEGRACYJNY DZIEŃ TRENINGU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ /MATP/ OLIMPIAD SPECJALNYCH


11 KWIETNIA (WTOREK) O GODZINIE 10.00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ TRENINGU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. NA WYDARZENIE TO SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY WRAZ Z RODZICAMI ORAZ RADĘ
PEDAGOGICZNĄ. PLANOWANY CZAS TRWANIA IMPREZY: 10.00 – 13.00.

W PROGRAMIE SPOTKANIA:
POWITANIE PRZYBYŁYCH GOŚCI, WYSŁUCHANIE HYMNU OLIMPIAD SPECJALNYCH, ZŁOŻENIE PRZYSIĘGI OLIMPIJSKIEJ, CZĘŚĆ SPORTOWA PRZEPLATANA ZABAWAMI INTEGRACYJNYMI, CEREMONIA ZAMKNIĘCIA IMPREZY, WRĘCZENIE MEDALI.
W CZASIE TRWANIA ZAWODÓW SŁODKI POCZĘSTUNEK.

**********************************************************************************

"NA ZIMOWO - BARDZO ZDROWO"

8 marca 2017r. w Filii MDK w Karsznicach odbył się II ZDUŃSKOWOLSKI KONKURS RECYTATORSKI SIECI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI PT. "NA ZIMOWO - BARDZO ZDROWO" promujący zdrowy styl życia w kontakcie z przyrodą.

Czytaj dalej

 

**********************************************************************************

 

W PAŁACU KRÓLOWEJ ŚNIEGU

Dn.04.02.2017 r. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej
w Zduńskiej Woli odbyła się kolejna impreza dla dzieci z cyklu „CZTERY PORY ROKU” - pt. „ W pałacu Królowej Śniegu”. Pani Bożena Janicka i pani Emilia Owczarek (która wcieliła się w postać Królowej Śniegu) tym razem wprowadziły uczniów w świat bajki.
W zimowej scenerii- migoczących światełek , gwiazdek, śnieżynek, sopli lodu dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, uczyły się piosenki „ Biały walczyk”,
a chętne kroków walczyka. Namalowały także kilkumetrowy obraz o tematyce zimowej i przygotowały improwizowane przedstawienie „ Zimowa Bajka” ,
w którym oprócz samodzielnie stworzonych scen odgrywanych na tle wspaniałej muzyki pojawił się twórczy taniec.
Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.
Dzięki pomocy pań- Magdaleny Wilczyńskiej, Joanny Stachowiak, Anetty Przybylak, Mileny Szymczak- Soćko, a także rodziców, którzy włączyli się do współpracy, zabawa przebiegała w sympatycznej, pełnej humoru atmosferze.
Impreza była bardzo udana, wszyscy zadeklarowali udział w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się wiosną.

 

**********************************************************************************

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU UCZNIÓW SZKOLNEGO KLUBU MŁODEGO EKOLOGA
W KONFERENCJI POŚWIĘCONEJ MOŻLIWOŚCI POPRAWY JAKOŚCI POWIETRZA
I ROZBUDOWY MIEJSKIEJ SIECI CIEPŁOWNICZEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI
19.10.2016r. Zduńskowolskie Centrum Integracji „Ratusz”


19 października 2016 roku starsi uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa - klasy I, II ZSZ, klasy I, II Gimnazjum oraz klasy II bgu ZSZPdP, pod opieką Pań Marty Pałuszyńskiej
i Agnieszki Pańko, uczestniczyli w Konferencji poświęconej możliwości poprawy jakości powietrza w Zduńskiej Woli i rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej. Udział w Konferencji był jednym z wielu działań podejmowanych w tym roku szkolnym przez Klub Młodego Ekologa oraz Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych, której Klub przewodniczy, w ramach edukacji ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zanieczyszczeń i ochrony powietrza w województwie łódzkim, w tym w Zduńskiej Woli.

Czytaj dalej

 

**********************************************************************************

 

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU UCZNIÓW SZKOLNEGO KLUBU MŁODEGO EKOLOGA

W REGIONALNYCH OBCHODACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI KLUBU GAJA

PT. "ŚWIĘTO DRZEWA" 13.10.2016R.

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. M. GRZEGORZEWSKIEJ

SIEĆ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI.

13 października 2016 roku w Zespole Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli odbyły się regionalne obchody 14 edycji "Święta Drzewa" - ogólnopolskiej akcji Klubu Gaja. Tegoroczne Święto nosiło nazwę "Święto Drzewa - wśród pól". Poświęcone było roli zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie bioróżnorodności i łagodzeniu skutków zmian klimatu na terenach rolnych.

Czytaj dalej

**********************************************************************************

 

SPRAWOZDANIE Z WYNIKÓW OCENY APLIKACJI

O MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT "ZIELONA FLAGA"

ORAZ KRAJOWY CERTYFIKAT "LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ"

ZA ROK SZKOLNY 2015/2016

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI

SIEĆ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI

 

Dnia 10 lipca 2016 roku szkoły i przedszkola z całej Polski ubiegające się o międzynarodowy certyfikat II stopnia "Zielona Flaga" lub krajowy certyfikat I stopnia "Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej" za rok 2015/2016, nadesłały swoje aplikacje do Fundacji "Partnerstwo Dla Środowiska" z siedzibą w Krakowie. Fundacja koordynuje w Polsce programami "Szkoły dla Ekorozwoju" oraz "Eco-Schools".

czytaj dalej >>

 

**********************************************************************************


Z OSTATNIEJ CHWILI...SUKCES!!!

Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, że 19 września 2016r. Kapituła Międzynarodowego Programu "Eco-Schools" oraz Krajowego Programu "Szkoły dla Ekorozwoju", którym w Polsce patronuje Fundacja "Partnerstwo dla Środowiska" z siedzibą w Krakowie, ogłosiła wyniki tegorocznej aplikacji o krajowe i międzynarodowe certyfikaty ekologiczne DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W CAŁYM KRAJU.

Naszemu Zespołowi Szkół

już trzeci raz, za działalność w obszarze edukacji ekologicznej,

przyznano MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT "ZIELONA FLAGA"

jednak tym razem ważny już nie na 1 rok, ale na 3 lata.

Cieszymy się również ogromnie z sukcesu placówek

należących do utworzonej i koordynowanej przez nasz Zespół Szkół,

Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli, które także zyskały certyfikaty:

Międzynarodowy certyfikat II stopnia "ZIELONA FLAGA" na 1 rok:

Publiczne przedszkole nr 3, koordynator: P. Aleksandra Orlicka - Kowalczyk,

Publiczne Przedszkole nr 7 "Pod Zielonym Semaforem",

koordynatorki: P. Jolanta Nowicka, P. Anna Żeleszkiewicz**********************************************************************************

"Pomóżmy dzikim zwierzętom leśnym przetrwać zimę"

- zapraszamy społeczność szkolną do udziału w akcji!


Szkolny Klub Młodego Ekologa, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Ochrony Zwierząt, przypadającego w październiku ogłasza zbiórkę pożywienia dla dzikich zwierząt leśnych na czas zimy. Zbieramy kasztany, żołędzie, orzechy, ziarna, nasiona, suszone owoce itp. Akcja trwa do 21 października (piątek). Wszystkie artykuły składamy u Pań Marty Pałuszyńskiej i Agnieszki Pańko w Ekopracowni.

Na zakończenie szkolnej akcji zorganizowany zostanie wyjazd uczniów i nauczycieli do leśniczówki, gdzie wezmą udział w leśnych warsztatach i spotkaniu przy ognisku.

Dla najbardziej zaangażowanych w akcję czekają dyplomy i upominki.

Wszelkich informacji udzielać będą Panie Marta Pałuszyńska i Agnieszka Pańko


**********************************************************************************


Zachęcamy uczniów, rodziców i pracowników Szkoły!!!!!

do włączenia się do szkolnej akcji

"Przytul Zwierzaka"


Szkolny Klub Młodego Ekologa, z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zwierząt, przypadającego w dniu 4 października, ogłasza zbiórkę artykułów do pielęgnacji psów i kotów w Schronisku dla Zwierząt w Czartkach. Zbieramy zużyte ręczniki, pościel, koce, zabawki, środki czystości, witaminy, posłania.

Akcja trwa do 7 października (piątek). Wszystkie artykuły składamy w Ekopracowni.

W dowód wdzięczności, za udział w akcji, właściciele i "mieszkańcy" zapraszają na zwiedzanie Schroniska, pokazy szkoleń psów i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd szkolny do Schroniska odbędzie się prawdopodobnie 11 października (wtorek). W przypadku deszczowej pogody może nastąpić niewielka zmiana terminu na późniejszy.

Wszelkich informacji udzielają Panie Marta Pałuszyńska i Agnieszka Pańko**********************************************************************************

 

 

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W KONFERENCJI

PT. ,,EDUKACJA EKOLOGICZNA - NOWE MOŻLIWOŚCI”,

WFOŚiGW, ŁÓDŹ, 16.09.2016R.

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI

SIEĆ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI


16 września 2016r. w Łodzi odbyła się konferencja ,,Edukacja ekologiczna – nowe możliwości”, w której udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu całego województwa łódzkiego. Konferencja została zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Czytaj więcej...