ROK SZKOLNY 2015/2016

 

**********************************************************************************

Już ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2016”
Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.
Równolegle od 1 czerwca w ramach akcji prowadzony będzie - jak dotąd największy - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży: "Moje Bezpieczne Wakacje 2016" - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku konkurs to także unikalna szansa na popularyzację regionalnych atrakcji turystycznych na ogólnopolską skalę!

 

**********************************************************************************

21 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy IIIdzu, wraz ze swoim wychowawcą Józefem Frądczakiem, wybrali się na wycieczkę z cyklu "Poznajemy swój region". Zwiedzali Sieradz, jego zabytki oraz muzeum, a na koniec wybrali się na pizzę. Jedną z atrakcji była sama podróż w którą wybrali się super nowoczesnym pociągiem.

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

**********************************************************************************

22 marca 2016 roku w ramach działań podejmowanych przez Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli odbył się Konkurs Kulinarny o tematyce leśnej i zdrowego żywienia. Placówką odpowiedzialną za organizację przedsięwzięcia było Publiczne Przedszkole nr 9 w Zduńskiej Woli pod kierunkiem działającego tam Koordynatora Sieci - Pani Eweliny Majkowskiej, we współpracy z Nadleśnictwem Kolumna.

**********************************************************************************

11 lutego 2016 roku Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli, której nasz Zespół Szkół przewodniczy, we współpracy z MDK "Ratusz" oraz Nadleśnictwem Kolumna, zorganizowała Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej pt. "Śpiewanie na polanie". Gospodarzem Festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 10, należąca do Sieci. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego Zduńska Wola, Urzędu Miasta Zduńska Wola, MDK "Ratusz", dyrektorzy przedszkoli i szkół, nauczyciele, rodzice, lokalne media. Dzieci i młodzież, z placówek zduńskowolskiej Sieci, prezentowały się w kategoriach "solista" oraz "zespół", w podkategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Występy oceniała specjalnie powołana komisja, w skład której wchodzili instruktorzy śpiewu oraz leśniczy Nadleśnictwa Kolumna.

Nasz Zespół Szkół reprezentowali uczniowie: Sandra Kuś, Rafał Stefaniak, Sandra Pająk, Paula Budka, Natalia Glinkowska, Igor Polowczyk, Patryk Dobroń. Uczniów przygotowywali do występu nauczyciele: Panie Katarzyna Królikowska i Justyna Majkowska oraz nauczyciel muzyki Pan Andrzej Sójka. Nad całością Festiwalu czuwała Pani Marta Pałuszyńska - koordynator zduńskowolskiej Sieci.

Gratulujemy naszym uczniom, którzy zajęli miejsca na podium oraz zdobyli wyróżnienia, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Klub Młodego Ekologa

pod kierunkiem

Pani Marty Pałuszyńskiej

**********************************************************************************

9 lutego 2016r. odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów Naszej Szkoły. Bal miał formę imprezy urodzinowej, a jubilatami były dzieci. Ich głowy ozdabiały własnoręcznie wykonane czapeczki urodzinowe. W ramach odpoczynku między tańcami dekorowały papierowe torty. Obowiązkowe były też stroje karnawałowe. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych i konkursach, w których wygrywały słodkie nagrody.Główny konkurs dotyczył czapeczek urodzinowych. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Frątczak, kolejne Paulina Wyrwas i Maja Bielarczyk. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Matecki, Bartłomiej Hannelt i Oliwia Tomczyk.

 

**********************************************************************************

Dnia 10 listopada 2015 r. – o godz.11.00 w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli odbyła się akademia związana z uroczystością, która przypada 11 listopada- Świętem Niepodległości. Na samym początku uroczystości został wprowadzony Sztandar naszej szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Po krótkim wprowadzeniu Pani Wicedyrektor Izabela Szymczak powitała wszystkich, którzy wzięli udział w akademii i przekazała głos naszym występującym w akademii. Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótką historię życia Józefa Piłsudskiego, gdyż to właśnie Jego postać odegrała największą rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Młodzież przygotowała się do występu pod kierownictwem pani Aleksandry Szymczak, Grażyny Widery i pani Anny Sznyk. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło również wykonania przez społeczność szkolną pieśni patriotycznych. Odśpiewano min: „Piechotę’’, „Przybyli Ułani ‘’ „My Pierwsza Brygada’’. O oprawę muzyczną zadbał Pan Andrzej Sójka.
Narodowe Święto Niepodległości
- to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Po ostatnim rozbiorze dokonanym przez Austrię, Prusy i Rosję nasz kraj zniknął na 123 lata z map Europy. Święto zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 roku. Od tego momentu jest to dzień wolny od pracy. W tym dniu śpiewa się pieśni patriotyczne min. „ Legiony’’, „O Mój Rozmarynie” , „Wojenko, wojenko”, „Czerwone róże” i inne.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się i przygotowanie tej akademii.

**********************************************************************************

22 października odbył się I Łódzki Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Zawody rozegrano w Zduńskiej Woli i wzięły w nich udział zespoły reprezentujące trzy kluby: Lwy Kuto, Giganci Opoczno i Olimpijczyk Zduńska Wola. Pomimo tego, że był to pierwszy turniej siatkówki w historii oddziału, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Harmonogram spotkań przewidywał trzy mecze do 2 wygranych setów, z czego w dwóch spotkaniach decydował tie-break. Świadczy to o wyrównanym poziomie sprawnościowym drużyn.
Lwy Kuto - Olimpijczyk Zduńska Wola 2:1
Giganci Opoczno - Olimpijczyk Zduńska Wola 2:0
Lwy Kuto - Giganci Opoczno 1:2
Organizatorzy turnieju okazali się bardzo gościnni, gdyż na dwóch wyższych miejscach podium stanęły drużyny przyjezdne. Mamy nadzieję, że od tego dnia siatkówka w OR Łódzkie będzie się prężnie rozwijać i w przyszłości na imprezach regionalnych zagra więcej drużyn. Kto wie może zawita do nas turniej ogólnopolski

*******************************************************************************

22 października byliśmy na wycieczce w zoo safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny zajmuje 22 hektary, na których zgromadzono ponad 350 zwierząt egzotycznych reprezentujących 85 gatunków z 5 kontynentów. Spotkaliśmy tutaj min., Żyrafy, Kangury, Małpy, Zebry, Wielbłądy, Wilki białe, Serwale, Pumę Amerykańską, Białe Lwy, Białe Tygrysy Bengalskie, Foki, Papugi oraz wiele innych ciekawych dzikich zwierząt.

**********************************************************************************

Obchody ogólnopolskiej akcji Klubu Gaja „Święto Drzewa 2015” odbyły się w tym roku w naszej szkole 8 października 2015 roku. W pikniku zorganizowanym na tę okazję uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły a także zaproszeni goście, Pan Wojciech Rychlik, Pan Mirosław Potoniec, Pan Marcin Łabędzki, Pan Sylwester Lisek z Nadleśnictwa Poddębice, Pan Rafał Olszewski z Nadleśnictwa Kolumna, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli oraz przedszkolaki i uczniowie z przedszkoli i szkół należących do Eko Sieci. W tym dniu zgodnie z tradycją wszystkich uczestników imprezy obowiązywał strój w kolorze zielonym. Przedszkolaki i uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne, pyszne i zdrowe potrawy ekologiczne, które degustowaliśmy podczas pikniku. W tym roku hasło przewodnie Święto Drzewa brzmiało CZYTAMY DRZEWOM. Uczestnicy pikniku czytali wybrane przez siebie teksty literackie, które zapisane na kolorowych liściach zostały umieszczone na specjalnie na tę okazję przygotowanym drzewie. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki, brały udział w konkursach ruchowych a także zdobywały wiedzę ekologiczną na stoiskach edukacyjnych tj.: „Podnieś z ziemi i zrób”, „Co można zrobić z drzewa?”, „Warstwy roślinności w lesie”, „Zagadki ekologiczne”, „Dopasuj liść do drzewa”. Nad prawidłowym sadzeniem drzew czuwali Leśnicy z Nadleśnictwa Poddębice i Nadleśnictwa Kolumna, którzy specjalnie na tę okazję dostarczyli naszej szkole sadzonki drzew. Cieszymy się, że pogoda w tym dniu nas nie zawiodła. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Święta Drzewa za radosną zabawę, pyszne potrawy i wspólnie spędzony czas.

Zwycięzcy konkursu kulinarnego „Zdrowa, ekologiczna potrawa”:
I miejsce - Publiczne Przedszkole nr 9 w Zduńskiej Woli
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli
III miejsce - Klasa 4u, Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

Wyróżnienia:
Grupa 0c – Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli,
Publiczne Przedszkole nr 3 w Zduńskiej Woli,
Klasa 3 a zu - Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

**********************************************************************************

W dniu 1 października 2015 roku ogłoszono oficjalnie wyniki Konkursu. Zarząd WFOŚiGW w Łodzi przyznał nagrody dla najlepszych „EkoSzkół” i „EkoBelfrów” województwa łódzkiego. Z wielką radością informujemy, że Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli został już po raz czwarty doceniony i nagrodzony przez Zarząd WFOŚiGW w Łodzi za swą działalność w obszarze edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. W tegorocznej edycji Konkursu „EkoBelfry”, w kategorii „EkoSzkoła” zduńskowolski Zespół Szkół zajął II miejsce. W kategorii „EkoBelfer”, wśród laureatów Konkursu, znalazły się dwie Nauczycielki Szkoły: mgr Marta Pałuszyńska oraz mgr Aneta Piontek.
CZYTAJ DALEJ

**********************************************************************************

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Po wakacyjnej przerwie i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystej akademii z tej okazji przywitała nas Pani Dyrektor Renata Kosińska Graf. Dobrze było znów wejść do swojej klasy, spotkać kolegów i porozmawiać o minionych wakacjach. Mamy nadzieję, że ten nowy rok szkolny przyniesie wszystkim uczniom i nauczycielom wiele radości, a w zeszytach i dziennikach będą pojawiały się same piątki i szóstki.
Życzymy wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym i niezapomnianych chwil spędzonych w szkolnych murach.

**********************************************************************************