ROK SZKOLNY 2017/2018

 

************************************************************************

12 grudnia 2017r. już po raz siódmy zorganizowana została akcja „DAR SERCA”, która jak co roku sprzyjała budzeniu wrażliwości na potrzeby innych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów dla dzieci z rodzin objętych pomocą Parafialnego Zespołu Caritas parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

************************************************************************

W grudniu uczniowie Szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą choinkę. Drzewko świąteczne miało być formą przestrzenną wykonaną dowolną techniką plastyczną. Dzieci wykazały duże zaangażowanie, przygotowały prace na wysokim poziomie. Wszystkie choinki były oryginalne, piękne i starannie wykonane. Jesteśmy dumni :)

************************************************************************

Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli rozpoczyna realizację rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Placówka została wyznaczona do tego zadania przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika, jako wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu.

Na czym polega program „Za życiem”?
Jego główny cel to udzielenie wszechstronnego wsparcia terapeutycznego dzieciom i ich rodzicom z terenu całego powiatu zduńskowolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Formą realizacji tego zadania jest podjęcie działań stymulujących rozwój, co ma ogromny wpływ na samodzielność w dalszym etapie życia. Z kolei wsparcie dla rodziców będzie miało formę fachowych informacji na temat problemów rozwojowych ich dzieci oraz możliwości pomocy.

W ZSS zostanie powołany zespół specjalistów, którzy na podstawie rozmów z rodzicami, dostarczonych przez nich dokumentów dotyczących dotychczasowych terapii czy leczenia oraz wskazań lekarza pediatry, dobiorą odpowiednie formy zajęć. W zespole tym znajdą się: fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej i behawioralnej, terapeuci pedagogiczni oraz inni, w zależności od potrzeb.

Programem zostanie objętych 20% dzieci z terenu powiatu zduńskowolskiego, udział dzieci w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Ośrodek będzie udzielał wsparcia przez cały rok, również w wakacje, od poniedziałku do piątku w miarę potrzeby także w soboty. W najbliższym czasie ruszy nabór dzieci do projektu. Jego realizacja będzie trwać do końca grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie – pod numerem 438233399 – lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Założenia programu „Za życiem” można również znaleźć na stronie internetowej http://www.zazyciem.mrpips.gov.pl/


***********************************************************************************

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z MIKOŁAJEM


Dnia 6.12.2017 roku do naszego przedszkola przyszedł Święty Mikołaj. Z radością przywitaliśmy Świętego Mikołaja. Następnie wspólnie z Mikołajem śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach perkusyjnych oraz tańczyliśmy. Po wspólnej zabawie z Mikołajem otrzymaliśmy od naszego gościa prezenty.
Dziękujemy Mikołajowi za wspólnie spędzony czas.

 

**********************************************************************************

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

30 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość „PASOWANIA NA PIERWSZAKA”.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Gratulujemy pierwszoklasistom oraz życzymy wielu szkolnych sukcesów :)

**********************************************************************************


UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka,  na którą przybyło oprócz dzieci i wychowawców, liczne grono rodziców. Na początku dzieci zaprezentowały swoją wiedzę o przyborach szkolnych. Wykorzystując różne formy artystyczne – śpiew, grę na instrumentach muzycznych, gesty i prace plastyczne. W ciekawy i twórczy sposób opowiedziały o tym, czego przedszkolak uczy się w przedszkolu. Następnie złożyły przysięgę obiecując wywiązywanie się z przedszkolnych obowiązków. Każde dziecko własnoręcznie przypieczętowało tekst ślubowania. Następnie zostało pasowane ogromną kolorową kredką oraz otrzymało biret i pamiątkowy dyplom.
Na koniec uroczystości swoje ślubowanie złożyli również Rodzice. Dla wszystkich był to czas pełen przeżyć i niezapomnianych wspomnień.

 

**********************************************************************************

TURNUS REHABILITACYJNY W DZIWNÓWKU

W dniach od 3 września do 17 września 2017 roku w nadmorskiej miejscowości Dziwnówek grupa uczniów naszej szkoły oraz osób należących do Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Zduńskiej Woli wraz z rodzicami przebywała na turnusie rehabilitacyjnym.

W programie turnusu były m.in. codzienne zabiegi rehabilitacyjne pod kierunkiem specjalistów a także zajęcia sportowe (nornic walking, boccia, treningi piłki nożnej), zajęcia plastyczne (pejzaże nadmorskie, pompony z włóczki, masa solna), zajęcia rekreacyjne (plażowanie i kąpiel w morzu, spotkanie z magikiem i klaunem, piesze wycieczki brzegiem morza…) a także zajęcia integracyjne (dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, karaoke, kalambury, klanza, gry planszowe i bal z Neptunem). Uczestników turnusu nie opuszczał dobry nastrój i chęć do aktywnego wypoczynku w bałtyckim klimacie. Wspólnie maszerowaliśmy odwiedzając sąsiednie miejscowości, Dziwnów i Łukęcin.

 

**********************************************************************************