„PEŁNOPRAWNI W ŻYCIU DOROSŁYM”

1 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, odbył się festyn podsumowujący projekt „PEŁNOPRAWNI W ŻYCIU DOROSŁYM” który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości i oczywiście uczestników, po czym, podczas prezentacji multimedialnej trochę powspominaliśmy jak to było. Nasze wycieczki, wyjazdy na baseny geotermalne w Uniejowie, no i oczywiście zajęcia podczas których wiele się nauczyliśmy. Dzięki środkom finansowym z Europejskiego Funduszu Społecznego, na przykład, na zajęciach chemii mogliśmy robić doświadczenia, a na geografii poznawać kosmos za pomocą tablicy interaktywnej. To był rok ciężkiej pracy, ale i frajdy z wielu nowo poznanych miejsc. Następnie wszyscy pojechaliśmy na boisko "ORLIK" przy ul. Komisji Edukacji Narodowej gdzie zostały rozegrane mecze. Mecz piłki nożnej między nauczycielami i uczniami, wynik 7:6, zwyciężyli uczniowie, oraz w boccie między nauczycielkami i uczennicami gdzie również górowało młodsze pokolenie. Za wszystko BARDZO DZIĘKUJEMY:) Jak to było możecie zobaczyć w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VI Powiatowy Dzień Dziecka

W poniedziałek 31 maja 2010 roku, już po raz szósty odbył się u nas Powiatowy Dzień Dziecka. Tym razem po hasłem "Zakręcony Dzień Dziecka". W tej karuzeli atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były występy dzieci, tych starszych jak i przedszkolaków, mnóstwo konkursów sportowych, wiedzy oraz zagadek. Można było pograć w cymbergaja, poskakać na trampolinie, a dla tych którzy poczuli w sobie cowboy'a były konie oraz ujeżdżanie mechanicznego byka. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Za udział wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok, także tych których w tym roku ominęła ta wspaniała zabawa. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z VI "Zakręconego" Powiatowego Dnia Dziecka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ MAMY

We wtorek 25 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Mamy. W imprezie udział wzięły dzieci klas: IIIu, Iagu, Ibgu, IIagu, przedszkolaki no i oczywiście nasi honorowi goście czyli MAMY. Na początku dzieciaki pochwaliły się przed mamami swoimi zdolnościami recytatorsko-wokalnymi, a następnie wjechał tort, zaśpiewaliśmy sto lat swoim mamom i mogliśmy zasiąść do stołów aby napić się herbaty, skosztować czegoś słodkiego i delektować się swoim towarzystwem. W trakcie można było również wziąć udział w różnych zabawach integracyjnych, a na koniec nasze dzielne mamy wystąpiły w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wszystkim miłym gościom serdecznie dziękujemy i …do zobaczenia za rok. Kliknij w prawym, dolnym rogu aby powiększyć, następnie ESC aby powrócić do normalnego widoku:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona w Zespole Szkół to święto, które pojawiło się w szkolnym kalendarzu w 2006 roku.  Obchodzimy je aby uczcić naszego opiekuna – Marię Grzegorzewską.

12 maja 2010r.  o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Tradycyjnie słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor Renata Kosińska -Graf. Uczniowie klas gimnazjalnych przypomnieli społeczności szkolnej postać Marii Grzegorzewskiej, jej nauki i osiągnięcia. Publiczność słuchała w skupieniu. Ukoronowaniem przygotowań do Dnia Patrona były konkursy popularyzujące sylwetkę i przesłanie Marii Grzegorzewskiej. Uczniowie  mogli popisać się wiedzą o życiu Patrona, poszczycić się znajomością jego myśli, a także w plastyczny sposób wyrazić ich symbolikę . Podczas akademii zwycięzców zmagań nagrodzono rzęsistymi brawami i nagrodami. Obchody Dnia Patrona dostarczyły uczniom niezwykłych wrażeń estetycznych i duchowych. Stały się okazją do przemyśleń jak żyć w poczuciu godności i miłości. Tego bowiem życzyła sobie nasza Patronka Maria Grzegorzewska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turniej BOCCE

W dniu 04.05.2010 w naszej szkole odbyły się zawody BOCCE którego współorganizatorem był Starosta Powiatu Zduńskowolskiego Wojciech Rychlik oraz Olimpiady Specjalne - Polska. Turniej podzielony był na dwie kategorie, młodsza - do lat 15, starsza - powyżej lat 15. W rozgrywkach udział wzięły szkoły ze Zduńskiej Woli, Łasku i Sieradza, oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej BONEX ze Zduńskiej Woli. Jak wszystkie, odbywające się u nas imprezy sportowe, i ta przebiegłą w atmosferze Fair Play. Na koniec swoimi umiejętnościami gry pochwalili się, we wspólnej potyczce, Dyrektor naszej szkoły Pani Renata Kosińska-Graf i Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik. W tym ostatnim meczu zwycięzcy nie wyłoniono, był remis:)Jednak z głównej części turnieju, tak, a oto oni:
KATEGORIA MŁODSZA
Dziewczynki                                                                            Chłopcy
I miejsce - Kamila Szulc - Zd-Wola                              I miejsce - Mateusz Kawałowski - Zd-Wola
II miejsce - Elżbieta Łabędzka - Zd-Wola                  II miejsce - Radosław Łaguniak - Łask
III miejsce - Wioletta Romaniuk - Łask                      III miejsce - Marcin Potrzebny - Zd-Wola

KATEGORIA STARSZA
Dziewczyny                                                                              Chłopcy
I miejsce - Anna i Marta Kawałowska - Zd-Wola       I miejsce - Łukasz Lepiarski
II miejsce - Izabela Andrzejewska - Sieradz                                  Krzysztof Śliwiński - BONEX
III miejsce - Karina Stecun                                            II miejsce - Łukasz Szewczyk
kamila Gawin - BONEX                                                                   Kamil Niezgodzki - Zd-Wola
III miejsce - Łukasz Basiński - Łask
Zobacz w naszej GALERII jak się bawiliśmy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------    

TURNIEJ SIATKÓWKI O

PUCHAR STAROSTY ZDUŃSKOWOLSKIEGO

Piątego maja 2010 roku, mieliśmy zaszczyt być gospodarzem turnieju siatkówki o
Puchar Starosty Zduńskowolskiego. W turnieju współzawodniczyły drużyny ze szkół z Łodzi, Konstantynowa, Kutna i oczywiście Zduńskiej Woli.

A oto wyniki zawodów:

I miejsce - Kutno
II miejsce - Zduńska Wola
III miejsce - Konstantynów
IV miejsce - Łódź

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć w zakładce "GALERIA".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TERMOMODERNIZACJA


22 marca 2010 podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. "Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, a miesiąc później zjawili się na terenie naszej szkoły robotnicy. Rozpoczęła się pierwsza część inwestycji polegająca na pracach dociepleniowych dachów i stropodachów. Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. Inwestycja obejmuje następujący zakres rzeczowy:

- docieplenie ścian zewnętrznych zespołu budynków,

- docieplenie stropodachów budynku dydaktycznego, sali gimnastycznej i łącznika,

- wymianę, nie wymienionej wcześniej, stolarki okiennej i drzwiowej,

- modernizację systemu grzewczego poprzez wykonanie nowej instalacji c.o. wyposażonej w przygrzejnikowe zawory termostatyczne oraz montaż nowego kompaktowego węzła cieplnego wyposażonego w automatykę pogodowo-czasową.

Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiat Zduńskowolski. Więcej na www.powiatzdunskowolski.pl

PRZEBIEG PRAC TERMOMODERNIZACYJNYCH