**********************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Dnia 11 maja b.r. nasza Szkoła wzięła udział w XI Turnieju Wiedzy Ekologicznej, który jak co roku, odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku. W tegorocznym Turnieju startowało 10 drużyn reprezentujących gimnazja z całego regionu, m.in. ze Stemplewa, Warty, Sieradza, Łasku, Pabianic, Kutna, Wielunia, Zduńskiej Woli. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna uczniów w składzie: Marcin Kazimierczak, Dawid Nikolaj i Krzysztof Pokora pod kierunkiem nauczyciela biologii – pani Marty Pałuszyńskiej. W przygotowaniu zadania konkursowego do prezentacji podczas Turnieju wsparła nas uczennica Ania Kawałowska pod kierunkiem nauczyciela plastyki – pani Bożenki Janickiej. Zadaniem tym było wykonanie plakatu nawołującego do ochrony wód na świecie, ułożenie do niego hasła i zaprezentowanie go w postaci kalamburu. Podczas Turnieju, przez około 2,5 godziny, drużyny rozwiązywały 20 różnorodnych zadań dotyczących wiedzy z szeroko pojętego zakresu ekologii i ochrony środowiska. Pracę uczniów sprawdzała i oceniała specjalnie powołana komisja nauczycieli biologii z różnych szkół, której przewodniczyła Pani Dyrektor Szkoły w Łasku.

Mamy ogromną satysfakcję powiadomić, że nasi uczniowie zgromadzili łącznie 135 punktówi tym samym zajęli I miejsce w tegorocznym, XI Turnieju Wiedzy Ekologicznej w Łasku, zdobywając dla Szkoły dyplom, puchar, nagrodę rzeczową i upominki indywidualne.

Przypominamy jednocześnie, iż w ubiegłym roku nasze Gimnazjum również brało udział w Turnieju. Reprezentowane było wówczas przez drużynę uczniów w składzie: Ewelina Potrzebna, Marcin Kazimierczak, Rafał Kaczmarek, pod kierunkiem nauczyciela biologii – pani Marty Pałuszyńskiej. W przygotowaniu zadania konkursowego wspierała nas także wtedy Ania Kawałowska pod kierunkiem nauczyciela plastyki – pani Bożenki Janickiej.

W ubiegłym roku nasza drużyna też stanęła na podium zdobywając, spośród 10 drużyn biorących udział w Turnieju, III miejsce.

 

*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Turniej Tenisa Stołowego

02.03.2011 odbył się Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno Wychowawczych. W turnieju udział wzięły szkoły i ośrodki szkolno wychowawcze z Sieradza, Zduńskiej Woli, Wielunia, Działoszyna i Warty. Zawody przebiegły w atmosferze Fair Play. Osoby które zajęły dwa pierwsze miejsca, w każdej kategorii, będą miały zaszczyt reprezentować swoją szkołę w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Fundacja Promyk Nadziei przekazała nam produkty żywnościowe, co znacznie ułatwiło nam zorganizowanie posiłku dla wszystkich uczestników turnieju.

Dziewczyny starsze Chłopcy starsi

1. Beata Błaszczyk - Sieradz 1. Dawid Wasilewski - Sieradz

2. Aleksandra Stodulska - Sieradz 2. Dariusz Powałka - Sieradz

3. Ewelina Piecyk - Warta 3. Dominik Michnik - Wieluń

Dziewczyny młodsze Chłopcy młodsi

1. Daria Hojczyk - Wieluń 1. Bogumił Łuczak - Warta

2. Agnieszka Kuliberda - Wieluń 2. Mateusz Treller - Zduńska Wola

3. Klaudia Chojnacka - Działoszyn 3. Daniel Więckowski - Wieluń

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bal Karnawałowy

W tym roku Walentynki w naszej szkole obchodzone były wyjątkowo hucznie. W wyjątkowej scenerii Dzikiego Zachodu, przygotowanej na Bal Charytatywny, urządziliśmy dyskotekę z mnóstwem zabaw i konkursów z nagrodami. W trakcie zabawy rozdawane były, wcześniej zebrane, kartki i serduszka walentynkowe. Na balu obowiązywały stroje karnawałowe, a najciekawiej przebrani zostali nagrodzeni. Impreza była bardzo udana, wszyscy odeszli zmęczeni i z uśmiechem na twarzy.

***********************************************************************************************************************************************************************************************************************************

VII Bal Charytatywny

W scenerii Dzikiego Zachodu od był się w sobotę, 13 lutego VII Bal Charytatywny , który co roku organizuje Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. W tym roku gościom zapewniliśmy wiele atrakcji. Jedną z nich był żywy koń,  który wjechał do sali i oficjalnie otworzył bal. Pomysł na zamienienie sali gimnastycznej w miasteczko na Dzikim Zachodzie narodził się w głowie Pana Roberta Jędrycha, sponsora strategicznego i głównego dekoratora. Po Egipcie, kraju kwitnącej wiśni czy podwodnym świecie, chcieliśmy jeszcze bardziej za skoczyć gości. Dzięki pracy tego Pana i pomocy nauczycieli ze szkoły, w ciągu kilku dni udało nam się zamienić salę gimnastyczną w Sepo City. Ale oprócz dobrej zabawy ważny jest też sam cel organizacji balu. Jak co roku, podczas imprezy odbyły się liczne aukcje. Do wylicytowania były m.in. grafiki komputerowe prof. Jacka Nowotarskie go, prace dr Joanny Trzcińskiej, Lesława Miśkiewicza, rzeźby Tomasza Grafa, a tak że metaloplastyka z firmy Silo, kolekcje odzieży, karnety na siłownię, a nawet kolonie dla dzieci czy nauka jazdy na koniu. Na

balu można też było kupić biżuterię i aniołki wykonane przez uczniów szkoły. Dzięki licytacjom, udało się zebrać ponad 8 tys. zł. Pieniędzy będzie z pewnością więcej, bo nie wszystkie zostały jeszcze po liczone. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone głów nie na po moc dla małych dzieci z przedszkola. Chce my też dołożyć do budowy boiska. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z BALU.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Festiwal Kolęd i Pastorałek 2011

14 stycznia 2011 roku odbył się już po raz VII Festiwal Kolęd i Pastorałek. W festiwalu wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Sieradza, Łasku i Działoszyna, z Zespołu Szkół Specjalnych w Warty i Zduńskiej Woli, Domu Pomocy w Przatówku, Publicznego Gimnazjum nr4 w Zduńskiej Woli oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "BONEX" i Świetlicy Środowiskowej działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób niepełnosprawnych. Jury w składzie ks. Jacek Borowski - duszpasterz z par. św. Pawła Apostoła, Wiktor Bartos - zduńskowolski muzyk i właściciel studia nagrań, Ryszard Cyran - katecheta z Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców: "SOLIŚCI": I miejsce Marta Kawałowska - Zespół Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, II miejsce Jakub Kaczmarek SOSW Działoszyn, III miejsce Mateusz Wierczyński SOSW Łask, wyróżnienie otrzymał Piotr Mikołajczyk z Zespołu Szkół Specjalnych w Sieradzu. W kategorii "ZESPOŁY" I miejsce klasa 2agu z Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, II miejsce WTZ "BONEX"III miejsce PG nr4 oraz wyróżnienie dla klasy 2bgu z Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej  w Zduńskiej Woli. Dla nikogo nie zabrakło ciekawych, kolorowych nagród i upominków wręczanych w konkursach i za udział w festiwalu. Szczęśliwi i radośni artyści rozjechali się do swoich domów w atmosferze świątecznego kolędowania. Zdjęcia z festiwalu możecie obejrzeć w GALERII.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

30 listopada 2010 na holu naszej szkoły odbyło się spotkanie Andrzejkowe. Mogliśmy sobie w tym dniu powróżyć u wróżek i wróżbitów w rolę których wcielili się uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Ciekawi  mogli zasięgnąć cennych informacji na temat swojej przyszłości wykorzystując wróżbę z zapałkami, wróżbę ankietową, wróżbę ze wskazówką, wróżbę „Kim będę” oraz wróżbę z wosku. Jedni wywróżyli sobie sławę, bogactwo, ciekawe podróże inni natomiast szczęście w miłości. Mogliśmy zdobyć wiele informacji na temat cech swojej osobowości a także poznać imiona przyszłych sympatii. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka. Za rok spotkamy się ponownie by sprawdzić, które z wróżb się spełniły.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIĘĆDZIESIĘCIOLECIE SZKOŁY

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Marek Grechuta

16 listopada 2010r. obchodziliśmy 50-lecie istnienia naszej szkoły.  Ten, jakże uroczysty w życiu szkolnej społeczności dzień rozpoczął się Mszą Świętą w Parafii  p.w. Świętego Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli.

Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi skierowali kroki w stronę odświętnie przybranego budynku szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.  O godzinie 11:00 wszyscy obecni zostali zaproszeni do udziału w uroczystej akademii. Pani dyrektor Renata Kosińska-Graf serdecznie powitała przybyłych na jubileusz,  przedstawicieli władz miasta i powiatu, nauczycieli naszej szkoły, którzy już zakończyli swoją pracę zawodową oraz absolwentów i zaproszonych gości. W trakcie uroczystości przedstawiła wydarzenia i fakty z kart historii placówki.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną.  Program był okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki płata się figle, przeżywa chwile radości, nawiązuje przyjaźnie.
Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę, oraz numer specjalny gazetki szkolnej „Uśmieszek” wydany z okazji 50-lecia szkoły.