Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli rozpoczyna realizację rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Placówka została wyznaczona do tego zadania przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika, jako wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu.

Na czym polega program „Za życiem”?
Jego główny cel to udzielenie wszechstronnego wsparcia terapeutycznego dzieciom i ich rodzicom z terenu całego powiatu zduńskowolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Formą realizacji tego zadania jest podjęcie działań stymulujących rozwój, co ma ogromny wpływ na samodzielność w dalszym etapie życia. Z kolei wsparcie dla rodziców będzie miało formę fachowych informacji na temat problemów rozwojowych ich dzieci oraz możliwości pomocy.

W ZSS zostanie powołany zespół specjalistów, którzy na podstawie rozmów z rodzicami, dostarczonych przez nich dokumentów dotyczących dotychczasowych terapii czy leczenia oraz wskazań lekarza pediatry, dobiorą odpowiednie formy zajęć. W zespole tym znajdą się: fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej i behawioralnej, terapeuci pedagogiczni oraz inni, w zależności od potrzeb.

Programem zostanie objętych 20% dzieci z terenu powiatu zduńskowolskiego, udział dzieci w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Ośrodek będzie udzielał wsparcia przez cały rok, również w wakacje, od poniedziałku do piątku w miarę potrzeby także w soboty. W najbliższym czasie ruszy nabór dzieci do projektu. Jego realizacja będzie trwać do końca grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie – pod numerem 438233399 – lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Założenia programu „Za życiem” można również znaleźć na stronie internetowej http://www.zazyciem.mrpips.gov.pl/


PLIKI DO POBRANIA:

- Wniosek
- Zaświadczenie lekarskie


******************************************************************************