W dniu 04.04.2012  odbył się konkurs plastyczny pt. „O człowieku, ziemi, miłości”, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury na Pięterku.
W  kategorii wiekowej 16-19 lat uczeń Mateusz Kawałowski zdobył I miejsce, a Bartosz Królikowski otrzymał miejsce III. Na wyróżnienie zasłużyły prace Anny Kawałowskiej, Mateusza Głowińskiego i Michała Mielczarka.

**************************************************************************************************************************************************************************

KONKURS Z PRZEPISÓW BHP i PRAWA PRACY

W dniu 02.04.2012 r o godz. 13.00 w Hufcu Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli, ul. Srebrna 2a, odbył się konkurs z przepisów BHP, PPOŻ i prawa pracy dla uczestników OHP. Celem konkursu było propagowanie i podnoszenie poziomu wiedzy wśród młodzieży z zakresu prawa pracy, przepisów BHP i PPOŻ co przekłada się na ograniczenie ilości zagrożeń wynikających z podejmowania nowych ról społecznych i podniesienia bezpieczeństwa pracy w trakcie jej wykonywania przez młodocianych pracowników, wdrożenie uczestnikom konkursu zasad fair play, „zdrowej rywalizacji”, umiejętności godnego przegrywania i wygrywania, uświadomienie młodzieży potrzeby ciągłego doskonalenia się.W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły. Zostali przygotowani pod okiem pedagoga szkolnego mgr Katarzyny Gołąb.
W sumie w konkursie wzięło udział 18 uczestników.Nasi uczniowie zajęli znakomite miejsca!
Uczeń KACZMAREK RAFAŁ zajął III miejsce, a uczennica EWA LEWANDOWSKA zajęła VII miejsce. Serdecznie gratulujemy naszej wspaniałej młodzieży.

***********************************************************************************************************************************************************************

W dniu 30 marca 2012 odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Kartka i ozdoby Wielkanocne”, zorganizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury na Pięterku  w Zduńskiej Woli. Jak co roku do konkursu zgłosili swoje prace uczniowie naszej szkoły. Po zakończeniu kilku z nich mogło pochwalić się dyplomem i nagrodą. Uczeń klasy 3cgu Bartosz Królikowski otrzymał wyróżnienie w kategorii „Kartka Wielkanocna”. W kategorii „Ozdoby Wielkanocne” wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 2uau Stanisław Kajl i Jakub Różański.

***********************************************************************************************************************************************************************

KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Jak co roku nasi uczniowie aktywnie brali udział w konkursie pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”, organizowany przez Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. W dniu 6 grudnia 2011 roku  jury w składzie: Władysława Miszczak – plastyk, nauczyciel, Krystyna Gołębowska - artystka - malarka, Stanisława Jankowska – plastyk  dokonało przeglądu prac plastycznych i wśród wyróżnionych znalazło się wielu naszych uczniów.

W kategorii wiekowej 8 -9 lat

  • Różański Jakub, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zduńskiej Woli, op. Ewelina Makówka

W kategorii wiekowej 10 - 12 lat

  • Stanisław Kajl, Szkoła Podstawowa nr 14 w Zduńskiej Woli, op. Ewelina Makówka

W kategorii wiekowej 13- 15

  • Dominika Kotleszka, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, op. Ilona Rychlik
  • Grzegorz Łabęcki, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, op. Beata Marcińczak
  • Rafał Stefaniak, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, op. Ilona Rychlik

W kategorii wiekowej 16-18 lat

  • Bartosz Królikowski, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, op. Ilona Rychlik
  • Bartłomiej Drzazga, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, op. Ilona Rychlik

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!


***********************************************************************************************************************************************************************

II WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI
WIELUŃ 2011

W dniu 07.12.2011 roku, uczniowie naszej szkoły, Marta Kawałowska, Rafał Stefaniak i Sandra Kuś braliudział w II Wojewódzkim Konkursie Pioseniki w Wieluniu. Uczennica Marta Kawałowska zajęła II miejsce śpiewając piosenkę pod tytułem: "Małe rzeczy"z repertuaru Sylwii Grzeszczak. W konkursie uczestniczyli soliści ze szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Łęczycy, Sieradza, Radomska, Koluszek, Łasku, Wielunia, Warty, Zduńskiej Woli, Gromadzic i Popowa. Nasi soliści do konkursu zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki mgr Andrzeja Sójkę.

********************************************************************************************************************************************************

Darujmy światu radość

Uczniowie naszej szkoły w dniu 01.10.2010 roku brali udział w I Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki „Darujmy światu radość” w Kraszkowicach powiat Wieluński. W kategorii „Soliści”, w grupie wiekowej gimnazjum, uczennica klasy II gimnazjum Marta Kawałowska zajęła pierwsze miejsce śpiewając piosenkę pt. „Ćwicz” oraz „Moja Fantazja”. W tej samej kategorii, w grupie wiekowej szkoła podstawowa, również zwyciężył uczeń naszej szkoły Rafał Stefaniak śpiewając piosenkę pt. „Konik na biegunach”. Naszych uczniów do konkursu przygotował nauczyciel muzyki mgr Andrzej Sójka.

***********************************************************************************************************************************************************

W dniu 23.09.2011r. jak co roku w Powiatowym Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli odbyło się „Święto Latawca i Pieczonego Ziemniaka”. Na lekcjach techniki uczniowie klasy V-VI  pod kierunkiem nauczyciela Ilony Rychlik przygotowywali latawce. Uczniowie w  składzie Elżbieta Łabędzka, Sandra Kuś, Rafał Stefaniak i Piotr Skrzypski aktywnie wzięli udział w święcie i pokazach latawców.
Oprócz dyplomów i upominków było ognisko  pieczone ziemniaki, słodycze i ciastka, a także dobra zabawa.

************************************************************************************************************************************************************************

VII Wojewódzka Olimpiada Matematyczna

W dniu 15. kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi przy ul. Siarczanej 29/35 odbył się finał VII Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej dla uczniów gimnazjów z województwa łódzkiego.Po eliminacjach szkolnych do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego Gimnazjum:

klasa pierwsza: Adam Klimczak

klasa druga: Ewelina Potrzebna

klasa trzecia: Marcin Kazimierczak

Nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w konkursie z matematyki na szczeblu wojewódzkim. Mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z wszystkich szkół województwa łódzkiego. Chociaż nie zajęli czołowych miejsc, ilość punktów, jakie uzyskali, daje nadzieję na lepsze wyniki w przyszłości. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy oraz puchar dla szkoły.